Spider Man: Poprzez Multiwersum (2023)


Uwaga: Część filmów posiada kilka wersji językowych. Jeśli chcesz zmienić język, kliknij w ikonę zębatki w prawym dolnym rogu odtwarzacza a później słuchawek.

Spider-Man: Poprzez Multiwersum to animowany film z 2023 roku, który jest kontynuacją popularnego filmu Spider-Man Uniwersum z 2018 roku. Film został wyreżyserowany przez Joaquima Dos Santosa i Kendricka Lagartha.


Fabuła skupia się na młodym chłopaku z Brooklynu o imieniu Miles Morales, który odkrywa, że jest kolejnym Spider-Manem w alternatywnym wszechświecie. Po tragedii, która doprowadziła do zniszczenia pewnej maszyny, otwierającej portale międzywymiarowe, wielowymiarowe wersje Spider-Mana zostają przeniesione do jego świata. Miles musi współpracować z innymi wersjami Spider-Mana, w tym znanymi postaciami jak Peter Parker, Gwen Stacy, Spider-Man Noir, Spider-Ham oraz Peni Parker, aby powstrzymać groźnego przeciwnika zagrażającego nie tylko ich wszechświatowi, ale także innym równoległym rzeczywistościom.


Film wyróżnia się innowacyjną animacją, która łączy różne style wizualne, aby oddać różnice między wszechświatami i wersjami postaci. Świetna muzyka i dynamiczne akcje sprawiają, że film jest nie tylko wizualnym doznaniem, ale także emocjonującą przygodą dla widzów. Spider-Man: Poprzez Multiwersum zdobył wiele pochwał od krytyków za swój unikalny styl, wciągającą fabułę i udane przedstawienie znanych postaci Spider-Mana w nowym świetle.