Kung Fu Panda 4 (2024)


Uwaga: Część filmów posiada kilka wersji językowych. Jeśli chcesz zmienić język, kliknij w ikonę zębatki w prawym dolnym rogu odtwarzacza a później słuchawek.

"Kung Fu Panda 4" to najnowsza część popularnej serii filmów animowanych, która ma premierę w 2024 roku. W tym filmie Po, główny bohater i Smok Wojownik, staje przed nowymi wyzwaniami. Po zostaje mianowany Duchowym Przywódcą Doliny Pokoju, co oznacza, że musi znaleźć i wyszkolić nowego Smoka Wojownika przed objęciem nowej roli.

 

Głównym antagonistą w tej części jest Chameleon, złośliwa czarownica, która potrafi zmieniać kształt i kopiować techniki kung fu innych mistrzów, których pokonała. W swoim dążeniu do zdobycia Laski Mądrości, która dałaby jej możliwość przywołania dawnych złoczyńców z Zaświatów, Chameleon staje się zagrożeniem dla Doliny Pokoju.

 

Po, w poszukiwaniu pomocy, zawiązuje nieoczekiwane sojusze, w tym z Zhen, sprytną lisicą, która jest złodziejką. Mimo początkowych trudności, Zhen okazuje się nieocenioną pomocą w walce przeciwko Chameleon. Ostatecznie Po musi stawić czoła swojemu wrogowi i przywrócić pokój w Dolinie​​.

 

Obsada głosowa powraca w swoich rolach: Jack Black jako Po, Awkwafina jako Zhen, Viola Davis jako Chameleon, Dustin Hoffman jako Shifu, James Hong jako Mr. Ping oraz Bryan Cranston jako Li Shan. Nowością jest postać Hana, lidera bandy złodziei, którego głos podkłada Ke Huy Quan.