The Greatest Hits (2024)


Uwaga: Część filmów posiada kilka wersji językowych. Jeśli chcesz zmienić język, kliknij w ikonę zębatki w prawym dolnym rogu odtwarzacza a później słuchawek.

"The Greatest Hits" to romantyczny film fantasy z 2024 roku w reżyserii Neda Bensona. W głównych rolach występują Lucy Boynton, Justin H. Min, David Corenswet i Austin Crute. Fabuła koncentruje się na Harriet (granej przez Boynton), która odkrywa, że niektóre piosenki mają magiczną moc przenoszenia jej w czasie. Dzięki temu może na nowo przeżywać szczególne chwile ze swoim zmarłym chłopakiem, Maxem (Corenswet), co prowadzi do splatania się przeszłości z teraźniejszością, zwłaszcza gdy zaczyna nawiązywać nowy związek z bohaterem granym przez Mina​​.

 

Film miał swoją premierę na festiwalu South by Southwest 14 marca 2024 roku, a do kin wszedł 5 kwietnia 2024 roku. Od 12 kwietnia 2024 roku jest dostępny do streamingu na Hulu​​. Główne motywy filmu to miłość, strata i potężne połączenie między muzyką a pamięcią, gdzie Harriet musi zmierzyć się z trudnymi decyzjami dotyczącymi zmieniania przeszłości i jej konsekwencji​​.

 

Opinie krytyków na temat filmu były mieszane. Na Rotten Tomatoes film otrzymał 49% pozytywnych recenzji, a na Metacritic uzyskał wynik 50 na 100, co wskazuje na średnie oceny. Niektórzy krytycy chwalili film za emocjonalną głębię i aktorstwo, podczas gdy inni uważali, że zbyt mocno polega na sentymentalności i znanych schematach, nie eksplorując w pełni swojego intrygującego założenia​​.